Upadek przez siatkę bezpieczeństwa: status ubezpieczeniowy i dostęp do opieki zdrowotnej

Weissman i Epstein s Falling through the Safety Net to kompleksowy i naukowy przegląd ubezpieczeń zdrowotnych jako wyznacznika w korzystaniu z zasobów opieki zdrowotnej i stanu zdrowia. Książka zawiera również doskonałą dyskusję na temat głównych problemów metodologicznych w prowadzeniu badań dotyczących zakresu i skutków ochrony ubezpieczeniowej. Autorzy są wybitnie wykwalifikowani do tego zadania, zważywszy na ich rozróżnienie na zorientowanych na politykę, rygorystycznych naukowców, którzy badali związki między brakiem prywatnego ubezpieczenia, zdrowia i opieki zdrowotnej. Książka stanowi ważny wkład do literatury na temat dostępu do opieki i będzie szczególnie przydatna dla osób, które badają usługi zdrowotne. Rozdziały od 3 do 7, rdzeń książki, zawierają unikalne treści. Są to zwięzłe i dobrze wyartykułowane przeglądy piśmiennictwa na temat powiązań między ubezpieczeniem zdrowotnym a środkami procesu i wynikami opieki zdrowotnej. Oczywiste jest, że dokumentacja skutków różnic w ubezpieczeniach dotyczących wyników zdrowotnych jest znacznie rzadsza niż wykazanie różnic w korzystaniu z opieki. Mocne strony i ograniczenia istniejących badań (w tym, ale nie ograniczając się do własnych prac autorów) są w zrównoważony sposób przeglądane w całym tekście. Rozdział Wskaźniki procesu pośredniego obejmuje zwięzły wpływ czynników takich jak posiadanie zwykłego lub regularnego źródła opieki. Rozdział dotyczący ilości i jakości opieki odnosi się do różnic związanych z ubezpieczeniami w zakresie usług ambulatoryjnych (w tym profilaktycznych) i szpitalnych oraz w zakresie stosowania leków na receptę. Przesłanki organizowania niektórych materiałów nie są całkowicie jasne. Dlaczego rozdział o stanie zdrowia został oddzielony od rozdziału dotyczącego wyników opieki. Dlaczego kwestie takie jak wygoda jako aspekt jakości zostały ujęte w Wskaźniki procesu pośredniego , a nie w Ilości i jakości opieki .
Doskonały rozdział zatytułowany Przypadki specjalne krytycznie ocenia skutki podziału kosztów, zmiany lub utraty ubezpieczenia oraz opieki zarządzanej przez Medicaid. Literatura na temat podziału kosztów jest trudna, ale kompleksowa i jasna. Chociaż ustalenia dotyczące wpływu podziału kosztów na stan zdrowia i hospitalizację są niejednoznaczne, podział kosztów wyraźnie zmniejsza korzystanie z usług ambulatoryjnych, w tym usług uznawanych za medyczne i konieczne. Autorzy prześledzili historię eksperymentów z opieką zarządzaną w Medicaid i zwracają uwagę, że chociaż nie udowodniono szkodliwych skutków, niewiele było dobrze opracowanych badań nad tymi zagadnieniami.
Najsłabszym aspektem książki jest jej rozdział wprowadzający (w dużej mierze dlatego, że teoretyczne modele dostępu nie są dobrze wyartykułowane); siłą jest wprowadzenie do problemów w badaniach nad usługami zdrowotnymi. Przykładem jest problem odróżniania skutków cech organizacyjnych mechanizmów finansowania od skutków samych mechanizmów finansowania. Innym jest powtarzające się wyzwanie polegające na rozróżnieniu między nadużywaniem w jednej grupie a niewystarczającym w innym. Ta ostatnia kwestia mogła skłonić autorów do powiązania dostępu do wyników. Na przykład stwierdzają, że dostęp polega na osiągnięciu odpowiedniej, odpowiedniej i odpowiedniej opieki zdrowotnej o odpowiedniej jakości, tak aby zmaksymalizować wyniki zdrowotne. Ważne jest jednak oddzielenie dostępu od wyników
[więcej w: forskolina skutki uboczne, nfz białystok sanatorium, kto może być dawcą szpiku ]

Powiązane tematy z artykułem: forskolina skutki uboczne kto może być dawcą szpiku nfz białystok sanatorium