Upadek przez siatkę bezpieczeństwa: status ubezpieczeniowy i dostęp do opieki zdrowotnej ad

Biorąc pod uwagę prymitywny stan wyników badań, ograniczenie pojęcia dostępu do wyników mogłoby spowodować, że brak dostępności usług medycznych dla niektórych grup (w tym osób najbardziej potrzebujących) byłby do przyjęcia, ponieważ wpływ tych usług (np. Liczba wizyt opieki prenatalnej) w zakresie wyników zdrowotnych nie zostało jeszcze w pełni wykazane. Oczywiście badania dostępu powinny obejmować usługi, które mogą poprawić wyniki. Jednak nierówności związane z ubezpieczeniami w korzystaniu z usług zdrowotnych, które są powszechnie akceptowane jako normy wspólnotowe, powinny być uznawane za prima facie dowodów na istnienie nierówności, dopóki takie usługi nie będą już uważane za standardowe dla osób o dobrym zasięgu finansowym. Wydaje się jednak, że model koncepcyjny przedstawiony w rozdziale wprowadzającym nie ograniczył zakresu późniejszych dyskusji. Rozdział 2 przedstawia znaczną głębokość cech nieubezpieczonych, z doskonałym przeglądem dynamiki pozyskiwania i utraty prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych. Dyskusja na temat braku ubezpieczenia publicznego lub prywatnego jest silniejsza niż w przypadku Medicaid. Na przykład nie zauważono, że chociaż większość osób korzystających z pomocy Medicaid jest dziećmi na utrzymaniu i ich matkami, przeważająca większość wydatków w ramach programu Medicaid dotyczy usług (w dużej mierze opieki długoterminowej) dla osób starszych, niewidomych i niepełnosprawnych. Autorzy jasno wyrażają publiczne konsekwencje tej różnicy: Dopóki Ameryka Środkowa nie zrozumie braku ubezpieczenia i niedoubezpieczenia jako problemu my , a nie problemu oni , motywacja do zmiany zostanie zmniejszona.
Korzystając z danych pochodzących z wielu źródeł, autorzy stworzyli ważne kompendium, w którym starannie analizują główne badania dotyczące ubezpieczeń i zdrowia. Oprócz dużej ilości danych książka zawiera krytyczną perspektywę dotyczącą ograniczeń istniejących danych i przegląd wyzwań, przed którymi stoją osoby badające dostęp do opieki. Omówienie kwestii metodologicznych w badaniach dotyczących dostępu do usług zdrowotnych samo w sobie sprawi, że książka będzie warta zachodu. W całej książce charakteryzuje badania z szacunkiem nie tylko do ich ustaleń, ale także do kluczowych aspektów zalet i wad ich projektowania. Przesłanie książki będzie najbardziej dostępne dla osób zaangażowanych w badania nad służbą zdrowia i będzie to ważne źródło informacji dla absolwentów odbywających staż. Prezentacja koncepcji badawczych jest jasna i nietechniczna, a zatem przydatna poza środowiskiem akademickim. Pomocnicy legislacyjni i analitycy polityczni powinni uznać to za przydatne odniesienie do szeregu tematów. Ostatni rozdział, wyrafinowany, ale nietechnologiczny przegląd kluczowych pytań dla decydentów i świadomego elektoratu, wydaje się być skierowany do tej grupy odbiorców.
Kiedy ta książka trafiła do prasy, nadzieje były wysokie na poważne zmiany w dostępie do opieki zdrowotnej w Stanach Zjednoczonych. Obecnie panuje powszechna opinia, że wysiłki zmierzające do realizacji głównych reform są w nieskończoność wstrzymywane, ofiarą potężnych lobbystów. Autorzy tej książki starannie wskazali luki w istniejącej wiedzy; jednak ich dokumentacja tego, co jest wiadome, pozostawi czytelników w przekonaniu, że główną przeszkodą w zmniejszaniu braków i odpadów w opiece zdrowotnej nie jest brak wyników badań, ale brak procesu politycznego, którego celem jest usunięcie fundamentalnych nierówności.
Paula A. Braveman, MD, MPH
University of California, San Francisco, San Francisco, CA 94143-0900

[więcej w: okulista na nfz wrocław, leki na sen na recepte wykaz, diagnoza sensoryczna ]

Powiązane tematy z artykułem: diagnoza sensoryczna leki na sen na recepte wykaz okulista na nfz wrocław