Rutynowa amoksycylina do nieskomplikowanego ostrego niedożywienia u dzieci czesc 4

Brak odpowiedzi potwierdzono, jeśli dziecko nie spełnia kryteriów odzyskiwania wartości odżywczych po 8 tygodniach. Analiza statystyczna
Wyliczyliśmy, że próba 1005 dzieci w każdej grupie dostarczyłaby 80% mocy na dwustronnym poziomie alfa 0,05, aby wykryć różnicę między odzyskiwaniem składników odżywczych między grupami wynoszącą co najmniej 5%, zakładając 80% prawdopodobieństwo odzyskiwanie składników odżywczych w grupie amoksycyliny. Biorąc pod uwagę 20% wskaźnik strat do obserwacji, oszacowaliśmy, że będziemy musieli uwzględnić 1206 dzieci w każdej grupie. Przy obserwowanym prawdopodobieństwie powrotu do zdrowia wynoszącym 63%, badanie miało moc 73% do wykrycia 5% różnicy między grupami. Wszystkie analizy opierały się na zasadzie zamiaru leczenia.
Współczynniki ryzyka i 95% przedziały ufności dla każdego wyniku drugorzędnego obliczono za pomocą nieskorygowanej regresji log-dwumianowej.19 Przeprowadzono międzygrupowe porównania czasu do odzyskania, przeniesienia do opieki szpitalnej i śmierci dzieci bez odpowiedzi z użyciem t-testy. Zakładaliśmy, że efekt farmakologiczny amoksycyliny byłby największy w ciągu pierwszych 2 tygodni po podaniu, a zatem obliczył wpływ interwencji na prawdopodobieństwo odzyskania odżywiania i przeniesienia do leczenia szpitalnego w ciągu 2 tygodni po przyjęciu do programu żywieniowego. Przyjęliśmy także, że efekt farmakologiczny amoksycyliny byłby największy wśród dzieci z zakażeniem bakteryjnym przy przyjęciu do programu żywieniowego; w związku z tym obliczyliśmy wpływ interwencji na prawdopodobieństwo odzyskania odżywiania i przeniesienia do opieki szpitalnej wśród dzieci z potwierdzoną laboratoryjnie infekcją. W dodatkowych analizach post hoc wykorzystano test współczynnika wiarygodności w celu określenia, czy efekt interwencji był różny w zależności od wieku na początku badania (<24 miesięcy vs. . 24 miesiące) i płci. W tygodniach i 2 oceniano wpływ interwencji na dodatkowe wyniki wtórne, w tym indywidualne oznaki infekcji i przyrosty masy ciała, wzrostu i obwodu środkowego ramienia. Objawy zakażenia obejmowały biegunkę (.3 luźne stolce w ciągu ostatnich 24 godzin ), wymioty, gorączka (temperatura w okolicy pachowej> 38,5 ° C), kaszel, przyspieszony oddech i malaria z gorączką. Oceniliśmy średnie różnice między grupami pod względem zysków w stosunku do wartości wyjściowej (tj. Przyjęcia do programu żywieniowego) w wadze, wysokości i obwodzie środkowego ramienia w tygodniach 1, 2 i 4 oraz w momencie wypisu z programu żywieniowego . Efekt interwencji porównywano między grupami za pomocą testu t dla przyrostu masy; regresja liniowa, dostosowana do podstawowych danych antropometrycznych, dla wzrostu wysokości i obwodu środkowego ramienia; i nieskorygowana regresja dwumianowa dla objawów infekcji. Zastosowano analizy zamiany na leczenie; wszystkie testy były dwustronne, bez korekt dla wielokrotnych porównań.
Badaj pacjentów
Rysunek 1. Rysunek 1. Liczby dzieci, które oceniano pod kątem kwalifikowalności, losowo przydzielono do grupy analitycznej i uwzględniono w analizie. MUAC oznacza obwód środkowo-górnego ramienia, SAM poważne niedożywienie i WHZ waga na wysokość z wynik.
Tabela 1. Tabela 1. Charakterystyka wyjściowa uczestników badania.W okresie od października 2012 r. Do listopada 2013 r. Ogółem 16 421 dzieci przedstawiono w czterech ośrodkach zdrowia (ryc. 1)
[przypisy: forskolina skutki uboczne, puchlina brzuszna, poradni zdrowia psychicznego ]

Powiązane tematy z artykułem: forskolina skutki uboczne poradni zdrowia psychicznego puchlina brzuszna