Przecinające się epidemie – zażywanie kokainy i zakażenie wirusem HIV wśród młodych ludzi w śródmieściu czesc 4

Palacze mieli więcej partnerów seksualnych niż osoby niepalące (mediana dla mężczyzn, 47 vs 20 partnerów, P <0,001, mediana dla kobiet, 25 vs. 5 partnerów, P <0,001). Kobiety palące tytoń częściej niż kobiety niepalące angażowały się w pracę seksualną w dowolnym momencie i angażowały się w niedawną, niezabezpieczoną pracę seksualną (tabela 2). Spośród 310 kobiet, które zaangażowały się w niedawną pracę seksualną, 97 procent zajmowało się seksem waginalnym, 62 procent w seksie oralnym i 5 procent w seksie analnym; w zamian 96 procent otrzymało pieniądze, 52 procent otrzymało pęknięcie, a procent otrzymał inne leki. Mężczyźni palący papierosy częściej niż mężczyźni niepalący uprawiali seks analny z partnerem męskim i mieli 50 lub więcej takich partnerów (tabela 2). Spośród 105 mężczyzn, którzy kiedykolwiek mieli seks analny z innym mężczyzną, 33 z 87 osób palących papierosy zrobiło to tylko w zamian za pieniądze lub narkotyki, w porównaniu z żadnym z 18 osób niepalących (P = 0,002). Związek pomiędzy paleniem tytoniu a praktykami seksualnymi wysokiego ryzyka był konsekwentnie silniejszy wśród kobiet niż wśród mężczyzn (tabela 2). Na przykład mężczyźni palący papierosy byli o 1,7 razy bardziej skłonni niż mężczyźni niepalący do zgłaszania, że mają 50 lub więcej partnerów seksualnych w swoim życiu, ale kobiety palące cracki były 11 razy bardziej skłonne niż kobiety niepalące do zgłoszenia, że mają co najmniej 50 partnerów. Podobnie, chociaż mężczyźni palący papierosy byli 2,1-krotnie bardziej skłonni niż mężczyźni niepalący do zgłoszenia, że kiedykolwiek mieli chorobę wrzodową narządów płciowych, kobiety palące tytoń były 3,4-krotnie bardziej skłonne niż kobiety niepalące do zgłaszania takiej historii. Kobiety palące cygara częściej niż mężczyźni palący cygaretki chorowali na choroby przenoszone drogą płciową, szczególnie na wrzody na tle narządów płciowych (tabela 2).
Seroprewalencja HIV
Tabela 3. Tabela 3. Seroprewalencja HIV wśród uczestników badania z 1967 r., Według Miasta Rekrutacji, Płeć i Pęknięcie. Częstość występowania zakażeń HIV była bardzo zróżnicowana w zależności od miasta rekrutacji, płci i palenia tytoniu (tabela 3). Częstość występowania była najwyższa wśród kobiet palących cracki w Nowym Jorku i Miami (odpowiednio 29,6 i 23,0 procent) (tabela 3).
Tabela 4. Tabela 4. Seroprzedzkość HIV wśród 1244 uczestników badania w Nowym Jorku i Miami, zgodnie z charakterystyką demograficzną, zastosowaniem pęknięć, praktykami seksualnymi i historią chorób przenoszonych drogą płciową. Wśród uczestników w Nowym Jorku i Miami, zakażenie HIV było 2,3 razy częstsze wśród osób palących crack niż wśród osób niepalących (Tabela 4). Częstość występowania była najniższa wśród kobiet niepalących (7,3 proc.), Większa wśród niepalących (9,7 proc.), Wciąż wyższa wśród palących mężczyzn (13,1 proc.), A najwyższa wśród palących cracki (16,3 proc.). W związku z tym palenie przez crack było silniej związane z zakażeniem wirusem HIV wśród kobiet (wskaźnik rozpowszechnienia skorygowany dla miasta, 3,4; 99% przedział ufności, 1,8 do 6,2) niż wśród mężczyzn (wskaźnik rozpowszechnienia, 1,7; 99% przedział ufności, 1,0 do 2,9) .
Cztery seksualne praktyki były jednymi z najsilniejszych czynników ryzyka zakażenia wirusem HIV: praca seksualna w dowolnym czasie; ostatnia, niezabezpieczona praca seksualna; seks analny między mężczyznami; i homoseksualny stosunek analny z 50 lub więcej męskimi partnerami (Tabela 4). Częstość występowania zakażeń wirusem HIV wśród kobiet, które zaangażowały się w niedawną, niezabezpieczoną pracę seksualną, była podobna do tej u mężczyzn, którzy uprawiali seks z innymi mężczyznami (40,9 procent vs
[podobne: nfz białystok sanatorium, kto może być dawcą szpiku, okulista na nfz wrocław ]

Powiązane tematy z artykułem: kto może być dawcą szpiku nfz białystok sanatorium okulista na nfz wrocław