Przecinające się epidemie – zażywanie kokainy i zakażenie wirusem HIV wśród młodych ludzi w śródmieściu cd

W tym modelu zbadaliśmy dwie zmienne najbliżej związane z zakażeniem HIV w analizach jednoczynnikowych: infekcję opryszczki zgłoszoną przez uczestnika oraz test reaktywny na kiłę. Wyniki
Od stycznia 1991 r. Do września 1992 r. Nasi pracownicy zbliżyli się do 2902 osób, które uznali za kwalifikujące się do badania; 123 (4 procent) odmówiło udziału, a 245 (8 procent) nie pojawiło się w ośrodku badawczym. Spośród 2534 osób, które przybyły do ośrodków badawczych, 165 (7 procent) zostało uznanych za niekwalifikujące się do ponownego wyboru, a 46 (2 procent) odmówiło udziału, pozostawiając 2323 uprawnionych uczestników. Uczestnicy z 1967 roku (85 procent), którzy zgłosili, że nigdy nie wstrzykiwali narkotyków, są przedmiotem niniejszego raportu. Wśród nich było 1137 regularnych palaczy cracku i 830 osób, które nigdy nie paliły cracków.
Charakterystyka demograficzna
Palacze tytoniu i osoby niepalące były podobne pod względem wieku (mediana, odpowiednio 26 i 24 lata) i płci (51 procent obu grup stanowili mężczyźni), ale palacze cygar częściej niż osoby niepalące były Afroamerykanami i rzadziej być Hiszpanie lub biały (P <0,01). Osiemdziesiąt siedem procent palaczy cygar i 81 procent osób niepalących to Amerykanie pochodzenia nielatynoskiego, 8 procent palaczy i 9 procent osób niepalących to Latynosi, 3 procent palaczy i 5 procent osób niepalących to czarni Latynosi, a procent palaczy i 5 procent osób niepalących to niehiszpańscy biali.
Charakterystyka palaczy
Tabela 1. Tabela 1. Charakterystyka młodych dorosłych z 1967 r. Zatrudnionych na ulicach Nowego Jorku, Miami i San Francisco w 1991 i 1992 r., Zgodnie z ich wykorzystaniem pęknięć. Palacze cracku byli społecznie i ekonomicznie pozbawieni praw wyborczych, chociaż pod pewnymi względami nie bardziej niż osoby niepalące (tabela 1). Większość palaczy była niezamężna, a wielu miało dzieci, ale w większości przypadków ich dzieci nie żyły z nimi. Chociaż prawie połowa ukończyła szkołę średnią, ponad dwie trzecie wspierało się głównie za pomocą pomocy publicznej lub nielegalnej działalności. Sześćdziesiąt trzy procent żyło za mniej niż 500 dolarów miesięcznie, a prawie 20 procent mieszkało na ulicach. Jedna trzecia została uwięziona w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Prawie połowa mężczyzn i jedna czwarta kobiet zgłosiły, że chętnie uprawiały seks w wieku 13 lat. Dziewiętnaście procent kobiet palących cygaretki zgłosiło zgwałcenie w ciągu ostatnich 12 miesięcy.
Osoby badane po raz pierwszy zaczęły stosować pęknięcie w średnim wieku 20 lat. Paliło się crack za medianę pięciu lat, z regularnym użyciem (co najmniej trzy dni w tygodniu) przez medianę trzech lat. Wędzone pęknięcia mediana 28 z ostatnich 30 dni i mediana 10 razy dziennie. Tylko 41 procent palaczy kiedykolwiek otrzymywało leczenie uzależnień, a tylko 23 procent otrzymywało leczenie w ciągu 12 miesięcy przed rekrutacją.
Praktyki seksualne i choroby przenoszone drogą płciową
Tabela 2. Tabela 2. Praktyki seksualne i historia chorób przenoszonych drogą płciową wśród uczestników badania z 1967 r., Według płci i stosowania pęknięć. Palacze trzasków obu płci częściej niż osoby niepalące zgłaszali praktyki seksualne o podwyższonym ryzyku i historię chorób przenoszonych drogą płciową (Tabela 2)
[hasła pokrewne: poradni zdrowia psychicznego, lekarz rodzinny słowackiego, poradnia psychologiczna kraków ]

Powiązane tematy z artykułem: lekarz rodzinny słowackiego poradni zdrowia psychicznego poradnia psychologiczna kraków