Przecinające się epidemie – zażywanie kokainy i zakażenie wirusem HIV wśród młodych ludzi w śródmieściu ad 7

Nasze dane pokazują, że młode, palące cygara kobiety w biednych afrykańsko-amerykańskich i hiszpańskich społecznościach, które uprawiają seks w zamian za pieniądze lub narkotyki, są nową i sporej grupie z bardzo dużym ryzykiem zakażenia wirusem HIV. Nasze odkrycia dostarczają silnego uzasadnienia dla działań prewencyjnych mających na celu złamanie palaczy w społecznościach dotkniętych podwójną epidemią palenia tytoniu i zakażenia wirusem HIV. Potrzebne są interwencje, aby zapobiegać uzależnieniu od cracków, leczyć uzależnionych i zmniejszyć częstość praktyk seksualnych wysokiego ryzyka wśród użytkowników pęknięć, szczególnie kobiet. Chociaż niektórzy sugerowali, że użycie pęknięć spadłoby w miarę powszechnego rozpoznawania niszczących skutków uzależnienia od narkotyków28, stosowanie pęknięć pozostaje powszechne i stanowi główną przyczynę zachorowań i przemocy w wielu obszarach miejskich29. Wizyty w izbie przyjęć związane z używaniem kokainy, które wzrosły ponad 10-krotnie od 1980 r. Do 1990 r., Wzrosły o dodatkowe 50% w okresie od 1990 r. Do 1992 r. 29. Nasi pracownicy z dużym trudem znaleźli ponad 1000 aktywnych palaczy cygar w tym badaniu.
Działania prewencyjne skierowane przeciwko osobom palącym cygara muszą uwzględniać społeczne i ekonomiczne warunki związane z zażywaniem narkotyków. Pokazaliśmy, że aktywni, ciężcy użytkownicy cracku mogą być rekrutowani na ulicy poprzez metody outreach i ofertę małego stypendium; w rzeczy samej, nasi ankieterzy stwierdzili, że wielu chętnie opowiada o swoim życiu. Ale nasze dane wskazują również na poważne i zrozpaczone warunki, w jakich żyli uczestnicy badania. W tym świecie brak pożywienia, schronienia, bezpieczeństwa i separacji od bliskich to bardziej bezpośrednie problemy niż ryzyko chronicznej infekcji, która może spowodować śmierć wiele lat w przyszłości8,30,31. Aby być skutecznym, leczenie uzależnienia od narkotyków i wysiłki zmierzające do zmniejszenia ryzyka zakażenia wirusem HIV będą wymagać szerokich interwencji społecznych i gospodarczych, które będą odpowiadać na te powiązane potrzeby. Bez skutecznych interwencji wykorzystanie pęknięć prawdopodobnie doprowadzi do ciągłej heteroseksualnej transmisji wirusa HIV, katalizując rozprzestrzenianie się epidemii od mężczyzn, którzy uprawiają seks z mężczyznami, a osoby zażywające narkotyki drogą iniekcji do populacji heteroseksualnej.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Przedstawione w części na pierwszej krajowej konferencji na temat ludzkich retrowirusów, Waszyngton, DC, 14 grudnia 1993.
Obsługiwane przez granty (U64 / CCU204582, U64 / CCU404539 i U64 / CCU904453) z Centrum kontroli i zapobiegania chorobom.
Przekazujemy ten dokument Yolandzie Serrano, założycielce i byłej dyrektorce Stowarzyszenia ds. Profilaktyki i Leczenia Nadużywania Narkotyków, która zmarła 21 października 1993 roku. Jej bohaterska praca zwalczająca AIDS w zubożałych społecznościach mniejszości będzie długo wspominana.
Author Affiliations
Z Wydziału HIV / AIDS, Ośrodków Kontroli i Prewencji Chorób, Atlanta (BRE, KLI, SDH); Stowarzyszenie na Rzecz Zapobiegania i Leczenia Narkomanii w Nowym Jorku (SF, YS); University of Miami, Miami (CBM); Bayview-Hunter s Point Foundation, San Francisco (CW); Uniwersytet Delaware, Newark (JAI); California State University, Hayward (BPB); i Columbia University, New York (RFS).
Wyślij prośby o ponowne przesłanie do Dr
[hasła pokrewne: kwas salicylowy peeling, diagnoza sensoryczna, olej z pachnotki ]

Powiązane tematy z artykułem: diagnoza sensoryczna kwas salicylowy peeling olej z pachnotki