Opieka nad pacjentem, który nie odpowiada, ze złym rokowaniem czesc 4

Medycznie dopuszczalne opcje leczenia to te, które, biorąc pod uwagę dostępne dowody medyczne i ekspercką opinię kliniczną, są zgodne z obowiązkiem lekarza, aby zapewnić właściwą opiekę pacjentowi. Jak powinien postępować zespół w tym przypadku. Pacjenci z zatrzymaniem akcji serca po początkowym lub nawracającym tętniakowym krwotoku podpajęczynówkowym mogą być z powodzeniem reanimowani, ale mają znacznie zwiększone ryzyko śmierci. 10 Wskaźniki przeżycia wśród pacjentów na oddziale intensywnej terapii (ICU), którzy chorują na raka i którzy są poddawani resuscytacji krążeniowo-oddechowej są bardzo niska (2,2%) .11 W związku z tym bardzo mało prawdopodobne jest, aby resuscytacja w przypadku zatrzymania krążenia zakończyła się powodzeniem u tego pacjenta, i należy zapisać polecenie nie . Ponadto neurochirurg powinien ponownie ocenić kandydaturę pacjenta na operację. Od czasu wstępnej oceny, że operacja stwarza wysokie ryzyko, rokowanie pacjenta znacznie się pogorszyło. Jest więc mało prawdopodobne, że wykonanie zabiegu byłoby zgodne ze standardem opieki. Jeśli pacjent nie jest już kandydatem do resuscytacji lub neurochirurgii, OIOM nie jest najlepszym miejscem do jego opieki i powinien zostać przeniesiony do wykwalifikowanego ośrodka pielęgniarskiego, który akceptuje pacjentów zależnych od respiratora. Odpowiednia opieka obejmuje zapewnienie pacjentowi komfortu i zapobieganie komplikacjom, które można osiągnąć lepiej – i mniej kosztownie – w placówce opieki długoterminowej.
Dyskusje pomiędzy zespołem opieki zdrowotnej a członkami rodziny powinny koncentrować się na opcjach zgodnych z kompetentną opieką medyczną, z których wszystkie mogą być realizowane poza OIOM. W tym przypadku opcje obejmują znaczenie środków zapewniających komfort, zapobieganie i leczenie powikłań oraz identyfikację osiągalnych celów leczenia. Chociaż pełne środki agresywnej opieki nie są opcją, pozostaje wiele trudnych pytań: Jaki jest najlepszy sposób radzenia sobie z prawdopodobnym rakiem. Jak długo zespół powinien czekać na oznaki poprawy neurologicznej. Czy należy wycofać wentylację lub podać jedzenie i płyny, a jeśli tak, to kiedy. Odpowiadając na te pytania z rodziną, zespół powinien wspierać i dążyć do utrzymania konsensusu rodzinnego.
Nie zgłoszono żadnego potencjalnego konfliktu interesów związanego z tym artykułem.
Author Affiliations
Z wydziałów filozofii i medycyny, University of Western Ontario, Londyn, ON, Kanada.

Opcja 3
Wycofaj wsparcie na życie w oparciu o podstawową ocenę
Mark R. Tonelli, MD
Pacjent z winiety nie tylko ma osłabiające i zagrażające życiu schorzenia, ale także stracił możliwość bezpośredniego uczestniczenia w decyzjach dotyczących jego opieki. Nie jest już – i nigdy już nie będzie – bytem autonomicznym. Lekarze muszą więc znaleźć inny sposób, aby zdecydować, co należy zrobić dla niego. W dzisiejszych Stanach Zjednoczonych autonomia pacjentów jest tak ceniona, że poszukujemy metody autonomicznego wyboru, nawet po wyraźnej i długotrwałej utracie zdolności decyzyjnych. Pytamy przyjaciół, członków rodziny i innych zastępców: Czego by chciał, gdyby teraz mógł z nami rozmawiać, rozumiejąc jego okoliczności i prognozy. Prosimy o sąd zastępczy.
Sądy i bioetycy wolą orzeczenie o podstawionym wyroku w stosunku do innych podejść do podejmowania takich decyzji, przede wszystkim dlatego, że szanuje ono autonomię w sposób, który uwzględnia najlepszy interes, lub to, co rozsądna osoba by pomyślała, nie 12. Chociaż ten standard same w sobie zawsze pozwalają na uwzględnienie innych ważnych kwestii w dyskusjach na koniec życia13, który pozostaje centralnym elementem tych dyskusji z kilku powodów
[podobne: diagnoza sensoryczna, zgorzel wargi, puchlina brzuszna ]

Powiązane tematy z artykułem: diagnoza sensoryczna puchlina brzuszna zgorzel wargi