Opieka nad pacjentem, który nie odpowiada, ze złym rokowaniem ad

Jednak syn, który coraz trudniej się skontaktować i rzadko zwracał telefony od opiekunów, nie zgodził się. Utrwaliło jego pozycję, chcąc podjąć pełne środki agresywnej opieki, w tym obcinanie tętniaka. Opcje dla opieki
Jaką opiekę uznasz za najbardziej odpowiednią dla tego pacjenta. Przedstawiono trzy opcje, a każdy jest chroniony w krótkim eseju przez eksperta w dziedzinie bioetyki; przeczytaj eseje, a następnie oddaj swój głos.
Opcja 1: Kontynuuj agresywną opiekę i kontynuuj konsultację etyczną z substytutem surogatu pacjenta 2: Napisz nie wypełniaj polecenia i prześlij pacjenta do wykwalifikowanego ośrodka pielęgniarskiegoOpcja 3: Wycofaj wsparcie na życie w oparciu o podstawową ocenę Pobierz komentarze czytelników ( PDF)
Opcja 1Opcja 2Opcja 3
opcja
Kontynuuj agresywną opiekę i poproś o konsultację etyczną z surogatem pacjenta
Nancy N. Dubler, LL.B.
Konsultacja w zakresie etyki klinicznej obejmuje ekspercką dyskusję, ułatwienia i mediacje. Po eskalacji sporu najlepiej zarządzać mediacją bioetyczną, która wyrównuje szanse, koncentruje uwagę głównych stron na zainteresowaniach, a nie stanowiskach, odróżnia fakty medyczne od opinii ekspertów i podkreśla różnice w wartościach, które utrudniają konsensus1.
Konfrontacje często pojawiają się, gdy prawowity przedstawiciel pacjenta dokonuje wyborów, które są sprzeczne z zaleceniami zespołu opiekuńczego. Często jednak dostawcy opieki – pomimo silnych uczuć – oferują wybory tak, jakby byli medycznie i etycznie zrównoważeni, traktując zastępcze pacjentów, którzy są na ogół członkami rodziny, jako młodsi konsultanci, którzy muszą ważyć, oceniać i wybierać spośród równych opcji.
Niewłaściwe nauczanie prawne2, że świadoma zgoda wymaga profesjonalnej neutralności i niepewności co do wyniku, nawet jeśli rokowanie chorego jest ponure, często powoduje, że zespół opiekujący się nie zgadza się z odpowiednimi zaleceniami i uzasadnieniami dla określonego rodzaju opieki. Kiedy zastępca wybiera zły kurs, a tym samym wymaga od zespołu, aby działał w sposób, który uważa za nieetyczne, opiekuńcze rozpaczy. Dostawcy usług opiekuńczych opisują wybrane podejście jako bezcelowe lub nieuzasadnione i próbują przekonać zastępcę, aby wybierał inaczej z szacunkiem do ich etycznych przekonań.
Jednak w rzeczywistości większość członków rodziny pacjentów nie jest profesjonalistami medycznymi; jeśli pacjent w przypadku winiety zmarł, jego surogat stałby się po prostu kolejnym żałobnym synem. Zespół zawdzięcza surogatowi i reszcie rodziny emocjonalne wsparcie i poinformowany, współczujący – nie beznamiętny – wskazówki5; jego etyczne zobowiązania wobec samego pacjenta mogą być czysto paliatywne. Surogat w tej winiety, syn, jest coraz bardziej nieuchwytny, ignorując profesjonalistów, którzy próbują ustalić etyczne ograniczenia opieki na zakończenie życia i reagują na społeczne i instytucjonalne imperatywy, aby skrócić czas pobytu i ograniczyć koszty.
Mediacja kliniczna mediacja jest najskuteczniej wykonywana twarzą w twarz. W takim przypadku matka i brat pacjenta mogą mieć etycznie istotne informacje i perspektywy, które mogą wpłynąć na wynik; ich obecność może zmienić dynamikę dyskusji
[więcej w: leki na sen na recepte wykaz, ginekolog po angielsku, okulista na nfz wrocław ]

Powiązane tematy z artykułem: ginekolog po angielsku leki na sen na recepte wykaz okulista na nfz wrocław