Ograniczenia w zakresie zdolności Medicare do kontrolowania rosnących wydatków na leki przeciwnowotworowe

Piętnaście lat temu jedynym powszechnie używanym na rynku lekiem na raka, który kosztował ponad 2500 dolarów miesięcznie, był paklitaksel (Taxol, Bristol-Myers Squibb), który Chabner i Roberts uznali za pierwszy hit kinowy raka. na rynku rutynowo kosztował wiele razy tę kwotę (rysunek i dodatek dodatkowy). Kilka znanych leków przeciwnowotworowych zaobserwowało ostatnio wzrost cen, co przyczyniło się do ogólnego wzrostu cen. Iperyt azotowy, lek stosowany od 1949 roku w leczeniu raka, odnotował wzrost ceny leczenia o 13 razy w okresie od początku do końca 2006 roku (od 33 do 420 USD) .2 Częściowo z powodu rosnących cen, a częściowo z powodu wzrostu wskaźników używania, wydatki na leki na raka wzrosły szybciej niż wydatki w wielu innych obszarach opieki zdrowotnej. W przypadku Medicare wydatki na leki z części B – kategoria zdominowana przez leki stosowane w leczeniu raka – wzrosły z 3 mld USD w 1997 r. Do 11 mld USD w 2004 r. (Wzrost o 267%), w porównaniu ze wzrostem ogólnych wydatków Medicare z 210 mld USD do 309 miliardów dolarów (wzrost o 47%) w tym samym okresie.3,4 Silny wzrostowy wzrost cen leków i wydatków na raka wywołał obawy na kilku frontach.
Pacjenci, którzy spotykają się z groźnymi dla życia schorzeniami, stają również w obliczu kosztów związanych z terapią przeciwnowotworową, które mogą zagrozić bezpieczeństwu finansowemu ich rodzin.7. Lekarze, wyszkoleni do radzenia sobie z dawnymi wyzwaniami, są słabo przygotowani do pomocy w tym ostatnim.8. 9 Ekonomiści zajmujący się kwestiami zdrowia również obawiają się zarówno rosnących wydatków na opiekę nad chorymi na raka, jak i dlatego, że ceny leków na raka wydają się rosnąć szybciej niż korzyści zdrowotne z nimi związane, przynajmniej w niektórych przypadkach. Zarówno Schrag6, jak i Meropol i Schulman10 odnotowują taki wzór zmniejszających się powrotów w leczeniu przerzutowego raka jelita grubego. Przy każdym postępie leczenia wielkość wzrostu kosztów leczenia przewyższała wielkość poprawy skuteczności, dzięki czemu każde leczenie było mniej opłacalne niż to, które go poprzedziło.
Biorąc pod uwagę te obawy, warto ocenić, dlaczego ceny leków i wydatki na raka wzrosły tak szybko. Uważam, że wzrost ten można przypisać przede wszystkim unikatowym ramom prawnym i regulacyjnym, które chronią leki przeciwnowotworowe (a także kilka innych leków specjalistycznych) od strategii stosowanych przez płatników opieki zdrowotnej, takich jak Medicare, w celu utrzymania ceny i wykorzystania narkotyków i inne produkty opieki zdrowotnej.
Tabela 1. Tabela 1. Strategie stosowane przez Medicare i innych płatników do kontrolowania cen leków i wydatków. W tym artykule ilustruję tę kwestię, koncentrując się na programie Medicare. Najpierw sprawdzam główne strategie, których używa Medicare, aby ograniczyć wydatki na produkty opieki zdrowotnej, takie jak narkotyki, i nakreślą te strategie na trzy ogólne kategorie: te, które zmniejszają wykorzystanie, te, które obniżają ceny, i te, które mają oba skutki (Tabela 1). W przypadku każdej ze strategii Medicare wymaga określonego rodzaju elastyczności administracyjnej, którą opiszę. Następnie dokonuję przeglądu przepisów i regulacji, które w konkretny sposób ograniczają te możliwości, jeśli chodzi o leki na raka.
Strategie Medicare dotyczące obniżania kosztów
Kontrola wykorzystania
Podstawową strategią, którą Medicare stosuje, aby powstrzymać wykorzystanie narkotyków (lub innego produktu lub usługi opieki zdrowotnej) jest ograniczenie pokrycia płatności za to.
[podobne: kursy fizjoterapia, agencja statystów, ortopeda warszawa ]

Powiązane tematy z artykułem: agencja statystów kursy fizjoterapia ortopeda warszawa