Lista kontrolna bezpieczeństwa chirurgicznego mająca na celu zmniejszenie zachorowalności i umieralności w globalnej populacji ad 6

Jednym z niebezpieczeństw tego projektu są tendencje świeckie. W związku z tym ograniczyliśmy czas trwania badania do mniej niż roku, ponieważ zmiana wyników obserwowanej wielkości jest mało prawdopodobna w tak krótkim okresie z powodu wyłącznie trendów świeckich. Ponadto, ocena kohorty Amerykańskiego Kolegium Chirurgów w Krajowym Programie Doskonalenia Chirurgii w Stanach Zjednoczonych w 2007 roku nie wykazała istotnej zmiany w tempie zgonów i powikłań (Ashley S. personal communication, http: // acsnsqip. org). Nie znaleźliśmy również żadnych zmian w naszych grupach badawczych pod względem częstości występowania nagłych przypadków, ambulatoryjnej operacji chirurgicznej lub zastosowania znieczulenia ogólnego, i stwierdziliśmy, że zmiany w zestawie przypadków nie miały wpływu na znaczenie wyników. Inne efekty czasowe, takie jak zmienność sezonowa i czas trwania okresów treningu chirurgicznego, zostały złagodzone, ponieważ miejsca badań są mieszane geograficznie i mają różne cykle treningu chirurgicznego. Dlatego jest mało prawdopodobne, aby trend czasowy odpowiadał za różnicę obserwowaną między dwiema grupami w tym badaniu. Kolejnym ograniczeniem badania jest to, że gromadzenie danych ograniczało się do powikłań szpitalnych. Wpływ interwencji na komplikacje ambulatoryjne nie jest znany. Ograniczenie to jest szczególnie istotne w przypadku pacjentów poddawanych zabiegom ambulatoryjnym, dla których zakończono gromadzenie danych wynikowych po ich wypisaniu ze szpitala w dniu procedury, co powoduje niedoszacowanie odsetka powikłań. Ponadto, kolektory danych zostały przeszkolone w zakresie identyfikacji komplikacji i zbierania danych o komplikacjach na początku badania. W procesie zbierania danych mogła wystąpić krzywa uczenia się. Jednak w takim przypadku prawdopodobne jest, że wraz z postępem badania zidentyfikowano by rosnącą liczbę powikłań, co spowodowałoby obciążenie wyników w kierunku niedoszacowania efektu.
Dodatkową obawą jest to, w jaki sposób interwencja na liście kontrolnej może dotyczyć innych szpitali. Wdrożenie okazało się ani kosztowne, ani długotrwałe. Wszystkie witryny były w stanie wprowadzić listę kontrolną przez okres od tygodnia do miesiąca. Tylko dwa środki bezpieczeństwa na liście kontrolnej wiążą się z zaangażowaniem znacznych zasobów: wykorzystaniem pulsoksymetrii i stosowaniem profilaktycznych antybiotyków. Obydwie były dostępne we wszystkich lokalizacjach, w tym w witrynach o niskich dochodach, przed interwencją, chociaż ich użycie było niespójne.
Powikłania chirurgiczne są istotną przyczyną śmierci i niepełnosprawności na całym świecie.3 Są one wyniszczające dla pacjentów, kosztowne dla systemów opieki zdrowotnej i często można im zapobiegać, chociaż ich zapobieganie zazwyczaj wymaga zmiany systemów i indywidualnych zachowań. W tym badaniu program oparty na liście kontrolnej wiązał się ze znacznym spadkiem wskaźnika powikłań i zgonów z powodu operacji w zróżnicowanej grupie instytucji na całym świecie. Ta lista kontrolna, stosowana na całym świecie, może zapobiec dużej liczbie zgonów i upośledzeniu komplikacji, chociaż potrzebne są dalsze badania, aby określić dokładny mechanizm i trwałość efektu w określonych warunkach.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Wspierane przez granty ze Światowej Organizacji Zdrowia.
Nie zgłoszono żadnego potencjalnego konfliktu interesów związanego z tym artykułem.
Ten artykuł (10.1056 / NEJMsa0810119) został opublikowany 14 stycznia 2009 r.
Author Affiliations
Od Harvard School of Public Health (ABH, TGW, WRB, AAG), Massachusetts General Hospital (ABH) oraz Brigham and Women s Hospital (SRL, AAG) – wszystko w Bostonie; University of California-Davis, Sacramento (TGW); Szpital Prince Hamzah, Ministerstwo Zdrowia, Amman, Jordania (A.-HSB); University of Washington, Seattle (EPD); College of Medicine, University of the Philippines, Manila (TH); St
[hasła pokrewne: okulista na nfz wrocław, kto może być dawcą szpiku, puchlina brzuszna ]

Powiązane tematy z artykułem: kto może być dawcą szpiku okulista na nfz wrocław puchlina brzuszna